دانلود تو مووی

معرفی بهترین و بدترین خوراکی های زمستانی

28 جولای 2023
بهترین و بدترین غذاهایی که در زمستان باید و نباید استفاده کنیم
معرفی غذاهای زمستانی
فصل زمستان دارای شرایط خاص آب و هوایی مختص به خودش هست و لذا نکات مفیدی وجود دارد که باید برای غذا خوردن در این فصل آن ها را رعایت کنیم.
بیشتر غذاهایی که ما در طول روز از آن ها استفاده می کنیم ویتامین های متفاوتی دارند که بدن ما نیز به آن ها نیاز دارد. این درحالی است که برخی از این غذاهای مفید هم ممکن است در فصل زمستان برای بدن خیلی مناسب نباشند.
در ادامه شما را با غذاهایی که باید در زمستان مصرف کنیم و غذاهایی که کمتر باید مورد استفاده قرار گیرد را معرفی میکنیم.
رعایت نکات غذایی در از جمله مواردی هستند که در صورت رعایت نکردن آن ها می توانند باعث بروز بیماری های مختلف در بدن ما شوند.
** در فصل زمستان حتما از میوه ها استفاده کنید بهترین میوه های این فصل می توانند شیرین و با طبعی گرم باشند همچنین استافده از میوه و سبزی هایی که ویتامین C دارند را نیز هرگز فراموش نکیند.

** گوشت ماده ای بسیار مقوی است که استفاده از آن در انداره مناسب همیشه توصیه می شود. در زمستان بسیاری از متخصصین توصیه می کنند تا از گوشت گوسفند استفاده کنید.

** در فصل زمستان بیشتر به سمت حبوبات بروید. لوبیا و عدس از جمله مواد مغزی هستند که در این فصل هم بدن شما را گرم و هم انرژی لازم برای کارهای روزانه را به شما تزریق می کند. حبوبات سرشار از پروتئین های گیاهی هستند که بدن شما به آن نیاز دارد.

** در فصل زمستان استفاده از میوه هایی مانند انار، انگور و پرتقال شیرین توصیه می شود و همچنین نوشیدن آب این میوه ها نیز می تواند به شما کمک به سزایی کند.

** بسیاری از پزشکان توصیه می کنند تا در این فصل از مصرف موادی که بدن شما را خشک و رطوبت ان را می گیرد جلوگیری کنید. سرکه و آبغوره از جمله این مواد است.

** استفاده از مواد غذایی پرادویه و همچنین استفاده از گوشت های نمک سود شده مانند کالباس و سوسیس می تواند اب بدن شما را از بین ببرد و خشک شوید.

** نکته دیگری که باید در این فصل به آن دقت داشته باشید نخوردن آب سرد است و همچنین باید توجه داشته باشید که با شکم پر هرگز به رختخواب نروید.
بت اسپات